Marka DomoVita

To było bardzo ważne wydarzenie w historii Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Miasta Otwock. 29 czerwca br. w Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza odbyła się konferencja prasowa inaugurująca markę otwockiej wody do picia prosto z kranu - DomoVity. Na to wyjątkowe wydarzenie zaproszono redakcje mediów ogólnopolskich, lokalnych, branżowych, prezesów spółek wodociągowych z terenu Mazowsza, włodarzy miasta i powiatu otwockiego, oświatę miejską, dyrektorów placówek edukacyjnych, dyrektorów placówek medycznych, hotelarzy oraz restauratorów prowadzących działalność na terenie Otwocka.

Spotkanie zrealizowane zostało w formie nowoczesnego panelu dyskusyjnego a uczestnicy - będący fachowcami w swoich dziedzinach - przekazali wiele, bardzo ciekawych informacji.

Po przywitaniu zebranych gości, Prezes Zarządu OPWiK Sp. z o.o. Mieczysław Kostyra przedstawił firmę, jej dynamiczny rozwój i inwestycje na przestrzeni pierwszej dekady istnienia (12 października br. przypada 10 rocznica założenia firmy) oraz sukces jaki odniosła wprowadzając najwyższe normy jakości, pozyskując 5 międzynarodowych certyfikatów ISO oraz akredytację PCA dla laboratorium.

Kolejny uczestnik panelu Pani Anna Wiśniewska, ekspert ds. żywienia z otwockiego oddziału Centrum NaturHouse, wprowadziła słuchaczy w zagadnienia zdrowotne. Powiedziała dlaczego warto pić wodę, w jakich ilościach, na co zwracać uwagę i dlaczego woda jest tak ważna dla naszego organizmu.

Jednym z prelegentów była Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Otwocka, Pani Iwona Gawłowska. Dzięki niej dowiedzieliśmy się o specyfice terenów na których zlokalizowane jest nasze miasto. Jaką powierzchnię zajmuje, jaka zabudowa jest dominującą, jakie są uwarunkowania geologiczne i przyrodnicze, przepływy wód podskórnych oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem własnych ujęć wody (w tym problem infiltracji zanieczyszczeniami powierzchniowymi).

Od lewej: Iwona Gawłowska, Anna Karaskiewicz i Stanisław Lasocki

     

Anna Karaskiewicz, Kierownik ds. jakości laboratorium OPWiK opowiedziała o działalności tej jednostki, certyfikatach Polskiego Centrum Akredytacji, a także o działaniach dotyczących poboru oraz badania składu i wartości wody w Otwocku. Dowiedzieliśmy się więcej o jakości wody dostępnej w miejskiej sieci oraz zagrożeniach występujących w przypadku wód butelkowanych oraz dostępnych w maszynach korzystających z baniaków.

Kolejny prelegent Stanisław Lasocki - wieloletni Kierownik Działu Eksploatacji Sieci i Produkcji Wody OPWiK, opowiedział o tym jak i skąd wydobywana jest woda w Otwocku, jak odbywa się proces uzdatniania i dystrybucja DomoVity. Oprócz informacji dotyczących technologii dowiedzieliśmy się czemu zawdzięczamy tak dobre parametry wody pitnej oraz jak ją uzdatniać aby nie pozbawić najcenniejszych składników.

Konferencję prowadził Kierownik Działu Zamówień Publicznych i Obsługi Klienta OPWiK, Pan Piotr Chruszczyk, odpowiedzialny za stworzenie marki po stronie otwockiej spółki. Od niego dowiedzieliśmy się  dlaczego OPWiK zdecydował się wdrożyć markę DomoVita, jak wyglądał cały projekt oraz jakie korzyści dla mieszkańców daje jego realizacja. Mogliśmy posłuchać informacji o dostępności i możliwościach przyłączenia do miejskiej sieci wodociągowej a także o tym jakie zadania stawia przed sobą spółka w ramach prowadzenia kampanii edukacyjno-informacyjnej. 

Piotr Chruszczyk, prowadzący konferencję prasową i moderator panelu dyskusyjnego.

 

Szanujemy przyzwyczajenia mieszkańców, - podkreślał  Piotr Chruszczyk - sugerujemy jednak, by wodę z własnych ujęć wykorzystywali wyłącznie do celów gospodarczych. Do picia, gotowania i higieny osobistej, wyłącznie wodę z ujęć miejskich. - Sieć wodociągowa jest dostępna praktycznie wszędzie w Otwocku. Aby z niej korzystać, wystarczy po prostu zgłosić w OPWiK chęć przyłączenia. Spółka wykona inwestycję w bardzo preferencyjnych i konkurencyjnych cenach a dodatkowo rozłoży całość kosztów na nieoprocentowane raty.

Ostatnim z uczestników panelu był Prezes Zarządu firmy marketingowej DEMO Effective Launching z Krakowa, Pan Jacek Sadowski. Przedstawił swoją firmę oraz imponujące doświadczenie, bardzo szczegółowo omówił skąd wziął się pomysł na stworzenie marki, czym jest DomoVita. Dowiedzieliśmy się jakie są plany rozwoju marki i jakie warunki (standardy) muszą spełnić wodociągi w Polsce, by otrzymać prawo do korzystania z logo DomoVita.

Jacek Sadowski, Prezes Zarządu DEMO Effective Launching 

Na relację z tego wyjątkowego wydarzenia zapraszamy poniżej. Dziękujemy redakcji Halootwock.pl za realizację bezpośredniej transmisji w internecie oraz udostępnienie materiałów.

Pełną fotorelację z konferencji przygotowało studio JakToSięRobi z Otwocka. Zdjęcia dostępne są TUTAJ.

Więcej o inauguracji w mediach ogólnopolskich i lokalnych:

InnPoland    Portal Spożywczy     Gazeta Wyborcza     Teraz Środowisko    Wyborcza.biz    iOtwock.info

DomoVita, Źrodło życia w Twoim domu.

Opublikowany przez halootwock.pl na 29 czerwca 2017

DomoVita, to coś więcej niż zwykła kranówka! To żrodło życia w Twoim domu!

Opublikowany przez halootwock.pl na 29 czerwca 2017

Autor: Piotr Chruszczyk

Podziel się
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!