Dzieci chętnie piją DomoVitę

Po łyk wody ze źródełek DomoVity uczniowie kilku otwockich szkół podstawowych ustawiali się w długich kolejkach. Każdy chciał spróbować jak smakuje. Estetyczne poidełka wzbudzały ogromną ciekawość. Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamontowało je w większości placówek jeszcze przed wakacjami. Pozostałe pojawią się w szkołach na początku lipca. Z inicjatywy OPWiK zadowoleni są także nauczyciele, którzy doskonale wiedzą, że wyrabianie dobrych i zdrowych nawyków zaczyna się od najmłodszych lat.

 

Woda jest głównym składnikiem organizmu, w którym pełni wiele ważnych funkcji życiowych. Stanowi prawie ¾ masy ciała, u dorosłego człowieka, a trochę mniej u dzieci. Powodów dlaczego trzeba ją regularnie pić jest bez liku, ale najważniejszy to jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Już 10 procentowy ubytek wody z organizmu powoduje całkowitą niezdolność do wykonywania wysiłku fizycznego. Jeśli te straty przekraczają ponad 20 procent to człowiek umiera.

 

– Małe dzieci są szczególnie narażone na odwodnienie, dlatego powinny pić dużo wody, przede wszystkim w upalne dni – zauważa Beata Szydłowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku. – Uczniowie nie będą już musieli dźwigać napojów przynoszonych w plecakach z domu, ani kupować ich w szkolnych sklepiku . Jeśli przyzwyczają się do spożywania DomoVity, to będą to robiły także w domach, do których z sieci miejskiej płynie taka sama woda, wydobywana z ujęć głębinowych. Kampania zachęcająca do regularnego picia zdrowej wody, którą od roku prowadzi OPWiK jest rewelacyjna. Jesteśmy za to niebywale wdzięczni kierownictwu spółki.

 

W Szkole Podstawowej nr 12 są dwa źródełka DomoVity. Jedno obok stołówki, a drugie przy gabinecie pielęgniarskim, do którego uczniowie chętnie zaglądają. Dla bezpieczeństwa najmłodszych dzieci, z klas zerowych, nie zamontowano ich na szkolnych korytarzach, tak jak zrobiono to w innych szkołach. Poidełka trochę wystają ze ściany i maluchy z zerówki mogłyby się uderzyć w głowę podczas zabawy.

 

– Wybraliśmy najlepsze miejsca na ich lokalizację, bo wszyscy mają do nich znakomity dostęp – podkreśla dyrektorka szkoły. – Te poidełka bardzo ładnie wyglądają. Są takie designerskie i przykuwają uwagę. Marzy nam się trzecie w pobliżu sali gimnastycznej. Mamy ok. 800 uczniów i dwa poidełka to dla nich ciut za mało. Jestem przekonana, że OPWiK spełni nasze oczekiwania, bo kierownictwo spółki jest dla nas bardzo życzliwe.

 

Źródełka DomoVity będą zamontowane łącznie w dziesięciu otwockich szkołach podstawowych. Na razie są w sześciu. Podwójne znajdują się tylko w szkole nr 12, bo jest największa. W pozostałych placówkach instalowane zostaną w lipcu.

 

– Terminy montażu uzależniamy od dostarczenia nam od wykonawcy zamówionych banerów z podświetlaną reklamą DomoVity, do których poidełka są przytwierdzane– wyjaśnia inżynier Stanisław Lasocki z OPWiK. – Taka atrakcyjna reklama w szkołach przykuwa uwagę i o to nam chodzi. Prace przy instalowaniu poidełek trwają zwykle przez kilka dni. Sami je wykonujemy. Uruchomienie źródełka poprzedzone jest zawsze badaniami wody w naszym akredytowanym laboratorium. Takie badanie twa przez 72 godziny. Musimy mieć absolutną pewność, że woda w szkolnym źródełku spełnia najwyższe parametry wskazane w rozporządzeniu ministra zdrowia.

 

Kampania DomoVity zainicjowana przez OPWiK nastawiona jest na wiele lat. Nie da się bowiem w ciągu roku, ani dwóch wyrobić dobrych nawyków. Początek został już zrobiony i teraz kampania będzie nabierała tempa. Wiele miast w Polsce posiada wodę bardzo dobrej jakości dlatego ten pożyteczny pomysł powinien z czasem ogarnąć cały kraj. Wszędzie można montować takie poidełka, nie tylko w szkołach. Bierzmy przykład z innych krajów. We Włoszech spotykamy je na każdym kroku. Nie ma żadnych przeszkód, aby w Polsce też tak zrobić. Bieżąca i świeża woda ze źródełek DomoVity jest bez porównania lepsza od przechowywanej w plastikowych baniakach i opakowaniach z tworzyw sztucznych.

 

 

 

 

 

          

     

     

          

              

     

     

        

     

 

Author: Administrator

Share This Post On
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Administratorem danych osobowych jest Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Otwocku, ul. Karczewska 48, 05-400 Otwock.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Karczewska 48, 05-400 Otwock.

Ponadto, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych, możliwy jest  poprzez e-mail opwik@opwik.com