Czyszczenie sieci kanalizacyjnej

Man Muller do wysokociśnieniowego czyszczenia siec kanalizacyjneji

MAN Muller - wóz do ciśnieniowego czyszczenia sieci kanalizacyjnej, pracuje codziennie w systemie dwóch zmian (każda trwa 8h). Wykonuje cyklicznie czyszczenie najbardziej newralgicznych miejsc sieci kanalizacyjnej. Jest wyposażony w system recyklingu dzięki czemu filtruje wodę z zassanego osadu. Jest to cykl ciągły, który ogranicza do minimum potrzebę uzupełniania wody w zbiornikach. Samochód wykonuje również zlecenia zewnętrzne (dla firm i osób prywatnych).

 

Co warto wiedzieć?

Oszczędzamy paliwo

Auto bez systemu recyklingu pracuje ok 10 minut po czym musi zrzucić nieczystości i zatankować czystą wodę. Realnie w czasie 8 godzin samochód pracuje „w terenie” ok 2 godzin– pozostałe 6 to dojazdy.

Oszczędzamy wodę pitną

12 godzin dzienie x 250 dni w roku daje 3 000 godzin pracy pompy ciśnieniowej

330 litrów na minutę to wydajność pompy

3 000 godzin  x 60 minut daje 180 000 minut w roku

180 000  minut x 330 litrów na minutę daje 59,4 miliona litrów wody!

Tyle oszczędzamy w ciągu roku!

Dla porównania, basen olimpijski mieści ok. 3 milionów litrów wody 🙂

Dbamy o  ekologię

Wymierną wartością jest redukcja ilości szlamu i wód nadosadowych pochodzących z czyszczenia sieci. Pojazd nieposiadający systemu recyklingu zwozi ich ok. 82,8 tony dzienie.

MAN Muller OPWiK: 15,4 tony dzienie.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Druk zlecenia zewnętrznego            Pełen cennik usług zewnętrznych

OPWiK

Administratorem danych osobowych jest Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Otwocku, ul. Karczewska 48, 05-400 Otwock.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pisemnie na adres Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Karczewska 48, 05-400 Otwock.

Ponadto, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych, możliwy jest  poprzez e-mail opwik@opwik.com