REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STACJI ZLEWNEJ ŚCIEKÓW DOWOŻONYCH
1. Stacja zlewna czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 22.00.
2. W niedziele i święta stacja zlewna jest nieczynna.
3. Stacja zlewna podlega okresowym przeglądom technicznym i będzie na ten czas wyłączana.
4. Terminy przeglądów technicznych będą podawane użytkownikom w komunikatach wywieszonych na stacji zlewnej, w miejscach widocznych, na co najmniej 7 dni przed wymaganym przeglądem technicznym.
5. Teren stacji zlewnej, placu manewrowego jest monitorowany i rejestrowany przez kamery przemysłowe.
6. Na terenie stacji zlewnej obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h.
7. Odbiór ścieków na stacji zlewnej następuje na podstawie identyfikatora elektronicznego, przypisanego do każdego z osobna pojazdu asenizacyjnego.
Zgubienie lub zniszczenie identyfikatora musi być zgłoszone do Kierownika Oczyszczalni Ścieków. Odpłatność za wydanie nowego identyfikatora wynosi 40 zł netto + VAT za jeden identyfikator. Okres oczekiwania na nowy identyfikator wynosi do 3 dni.
8. Pojazdy asenizacyjne mogą być opróżniane grawitacyjnie lub pod wpływem małego nadciśnienia wytworzonego przez pompę. Nadciśnienie wytwarzane przez pompę powinno być dostosowane do prędkości przepływu umożliwiającego prawidłowy zrzut ścieków.
W czasie każdorazowego zrzutu ścieków następuje kontrola prędkości zrzucanych ścieków wprowadzanych do urządzeń stacji zlewnej. Przekroczenie prędkości przepływu jest sygnalizowane na punkcie zrzucania ścieków (w momencie przekroczenia zapali się czerwona lampa sygnalizacyjna). Zrzucający ścieki musi obniżyć w pojeździe asenizacyjnym ciśnienie pracy pomp w celu prawidłowej kontynuacji zrzutu ścieków.
9. W przypadku braku działania albo awarii systemu pomiaru prędkości przepływu zrzutu ścieków lub sygnalizacji alarmowej warunki zrzutu ścieków należy każdorazowo uzgodnić z obsługą stacji zlewnej.
10. W czasie zrzutu ścieków należy obserwować światła sygnalizacyjne umieszczone na budynku stacji zlewnej oraz wyświetlacz i stosować się do poleceń na nim wyświetlanych.
Światło zielone – oznacza prawidłowy zrzut ścieków.
Światło pomarańczowe – oznacza, że zrzucane ścieki mają przekroczone parametry pH lub przewodności.
Światło czerwone - oznacza przekroczenie prędkości zrzutu.
11. Po każdorazowym zrzucie ścieków należy pobrać wydruk, na którym identyfikowany jest pojazd asenizacyjny (data, godzina, numer pobranej próby, klasa ścieków, ilość i jakość dostarczonych ścieków).
12. ZABRANIA SIĘ opróżniania pojazdów asenizacyjnych pod wpływem zbyt dużego nadciśnienia wytworzonego przez pompę pojazdu asenizacyjnego.
Niedostosowanie się do powyższego spowoduje rygor § 7 i § 8 umowy na odbiór ścieków dowożonych.
13. ZABRANIA SIĘ zrzutu nieczystości płynnych zawierających odpady niebezpieczne wymienione z załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24.12.1997 r. (Dz.U. z 1997, nr 162, poz. 1135 z późn. zm.).
14. ZABRANIA SIĘ zrzutu nieczystości ciekłych o konsystencji osadu, tłuszczy oraz wód pochodzących z odwiertów.
15. ZABRANIA SIĘ odłączania pojazdu asenizacyjnego podczas zrzutu nieczystości ciekłych.
W przypadku niezastosowania się do powyższego zostanie zastosowana blokada zrzutu na czas 15min.
16. Pojazdy asenizacyjne dostarczające ścieki do stacji zlewnej zobowiązane są do stosowania na wężach asenizacyjnych ssących koszy. Niedostosowanie się do powyższego spowoduje rygor § 8 umowy na odbiór ścieków dowożonych.
17. Po zrzucie ścieków węże asenizacyjne należy odłożyć w miejsce do tego przeznaczone, tzn. na podpórki znajdujące się przy stacji zlewnej.
18. Pojazd zanieczyszczający teren stacji zlewnej nieczystościami ciekłymi i wyciekami innych płynów eksploatacyjnych nie zostanie dopuszczony do korzystania ze stacji zlewnej.
19. ZABRANIA SIĘ mycia i czyszczenia pojazdów asenizacyjnych w obrębie stacji zlewnej.
20.ZABRANIA SIĘ parkowania pojazdów asenizacyjnych w miejscach do tego nie przeznaczonych, tzn. nie należy najeżdżać na k ratki ściekowe oraz na obrzeża basenu odwadniającego.
21. Firma asenizacyjna powinna na bieżąco aktualizować swój tabor asenizacyjny ze względu na system monitorowania tablic rejestracyjnych. W przypadku braku numeru rejestracyjnego w systemie, szlaban nie otworzy się.
22. Za wszelkie szkody powstałe z winy użytkownika (usługobiorcy) bądź jego pracowników ponosi On całkowitą odpowiedzialność materialną